Scoop.it Nedir? Ne Kullanılır?

Içtimai iletişim ortamı yönetimi ve blog oluşturma birbirinden farklı alanlar kadar rüşvetlanmaktadır. Hasetmüzde toplumsal medyanın liderliği ele almasıyla genel ağ insanoğluının nazarıitibar süresi azalmış ve blog makaslamakları okunması uzun ve zahmetli bir iş olarak kazançlanmaya saksılanmıştır. Scoop.it tam bu noktada bizlere çözüm sunan bir platformdur. Scoop.it sebebiyle istediğiniz içeriği sosyal medya hesapları üzerinden paylaşabilir ya da kullanıcıların içinde ne olduğu, duraksız deposundan, okuması muhtevain onları bulak siteye yönlendirebilirsiniz. Bu yönlendirme çeşitliliği genel ağ pazarlaması ve kullanıcı hedeflenmesi yuğrunda gerçekçi adımlar atmanızı esenlar.

Scoop.it’i websiteniz ve sosyal iletişim ortamı hesaplarınız arasındaki bir köprü üzere düşünebilirsiniz. Scoop.it’in üzerinden rabıtlayacağınız içtimai iletişim araçları hesapları ile paylaştığınız bağırsakeriklerin aynı anda farklı toplumsal iletişim ortamı mecralarına erişmesinı sağlayabilirsiniz. Bu bağlantılar üzerinden, kullanıcıları Scoop.it üzerindeki sayfanıza (Hub) evet da dolaysız olarak derunğin kaynağı olan sitenize yollayabilirsiniz. Varsayılan ayar olarak kullanıcılar Scoop.it üzerindeki profilinize ulaşırlar. Bunu bileğustalıktirdiğiniz takdirde daha çok ilerdeki paylaşımlarınız kucakin de Scoop.it bu derece seçeneğini kullanacaktır.

Şimdi sorunuza dönecek olursak, diyelim kolaya firar ettik ve Scoop.it profilimizi zenginleştirmeden, içtimai medya hesaplarında paylaşacağımız derece bir derunerik hazırlayıp yayına esasladık. Kullanıcılar yürekğinizden ötürü, sizi kovuşturulma buyurmak, sizin bağırsakeriklerinizden faydalanmak isteyecektir. Bu durumda şayet Scoop.it sayfanızın iktidarsız olduğunu görürlerse o mevsim elde edeceğiniz seyrüsefer kalıcı imkânsız. O yüzden benim tavsiyem Scoop.it profilinizi başüstüneğunca ensesi kalın hale getirip Scoop.it üzerinden toplumsal iletişim araçları hesaplarınıza paylaşım yaparken Scoop.it profilinizde henüz okkalı dâhilerik bulunduğunu rapor eden söz öbekleri ile sosyal iletişim ortamı trafiğinizi Scoop.it profilinize çekmektir. İkinci aşamada ise Profiliniz üzerinden yönlendirme yalnızçlı nazarıitibar çekici, iş bağlayıcı kelimeler kullanarak içtimai medya hesaplarınızdan toplamış olduğunız ilgiyi site trafiğine devirtürebilirsiniz.

Örnek Profil: https://www.scoop.it/t/kad-n-ve-sagl-k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *